تصویر قشم میزبان نخستين جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم

قشم میزبان نخستين جشنواره فرهنگی هنری مدافعان حرم

نخستین جشنواره فرهنگی – هنری مدافعان حرم به میزبانی قشم با نگاه به جايگاه والای دلیرمردانی که تحت عنوان مدافعان حرم، امنیت و آرامش را به ایران اسلامی هدیه کرده اند، برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، دبیر جشنواره فرهنگی – هنری مدافعان حرم از اهمیت ترویج فرهنگ ايثار، شهامت و شجاعت در قالب نخستين جشنواره کشوری فرهنگی – هنری مدافعان حرم به ميزبانی جزيره ی قشم خبر داد.
حسن ذاكری با اعلام اینکه خيزش ايثار و گذشت، نشات گرفته از قیام سید و سالار شهیدان كربلا است گفت: رزمندگان اسلام و مردم همیشه در صحنه ایران این حقیقت را در هشت سال دفاع مقدس به رخ جهانيان كشيدند تا فرهنگ عاشورا و كربلا برای نجات از ظلم و جور همچنان زنده بماند.
وی ادامه داد: در شرایطی كه دشمن به دنبال تفرقه بين مسلمانان است و حمله به ممالك اسلامی را از چند سال گذشته با جدیت دنبال می کند، افرادی جان برکف با هدف دفاع از اهل بيت عصمت و طهارت (ع) جان خود را در دست گرفته و با عنوان افتخار آميز شهدای مدافع حرم، به قهرمانان برون مرزی تبدیل شده اند.
ذاکری درباره چگونگی برگزار این جشنواره در قشم گفت: نخستین جشنواره فرهنگی – هنری مدافعان حرم در دو بخش امام زمان (عج) و مدافعان حرم و در رشته های داستان كوتاه، شعر، سرود، تئاتر خيابانی، موسيقی (با كلام) و نامه ای به مدافعان حرم برگزار می شود.
دبير جشنواره مدافعان حرم با اشاره به نحوه برگزاری این برنامه فرهنگی افزود : هنرمندان تا پايان فروردين ماه 96 می بایست آثار خود را به ايميل جشنواره  m.haram@iran.ir  ارسال نمايند تا متون نمايشی، موسيقی ها، سرود ها و دیگر موارد مربوط به جشنواره در ارديبهشت و خرداد ماه سال 96 بررسی و داوری شود.
وی اعلام کرد: نخستین جشنواره فرهنگی – هنری مدافعان حرم 15 و 16 تيرماه 96 با حضور مسئولين كشوری در جزيره زيبای قشم برگزار خواهد شد.
ذاكری همچنین گفت: اقامت افرادی كه به مرحله پايانی این جشنواره راه پيدا می کنند به عهده دبيرخانه می باشد و متقاضیان شرکت در این جشنواره برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با تلفن شماره 09179040362 تماس حاصل نمایند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.