تصویر تقدیر از فتحیه رضوانی، بانوی هنرمند صنایع دستی جزیره قشم در همایش ملی اقتصاد مقاومتی

تقدیر از فتحیه رضوانی، بانوی هنرمند صنایع دستی جزیره قشم در همایش ملی اقتصاد مقاومتی

رئیس واحد صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از کسب موفقیت یکی از بانوان هنرمند حوزه صنایع دستی جزیره قشم با دریافت تقدیر نامه از همایش ملی اقتصاد مقاومتی با حضور دکتر روحانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، سمیه گرامی با بیان این مطلب گفت: فتحیه رضوانی مدیرعامل تعاونی صنایع دستی لب سیاه قشم روز گذشته (19 فروردین ماه) در همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی» که در سالن همایش‌های وزارت کشور با حضور رئیس دولت تدبیر و امید برگزار شد، لوح تقدیر خلاقیت و کارآفرین برتر را دریافت کرد.

وی ادامه داد: یکی از اعضای تعاونی صدف لب سیاه قشم نیز سال گذشته موفق به کسب عنوان تعاونی برتر کشور و دریافت مهر اصالت صنایع دستی شده بود.

رئیس واحد صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قشم با تبریک کسب این موفقیت به جامعه صنایع دستی در جزیره قشم افزود: هم اکنون 12 تعاونی و 27 فروشگاه در حوزه تولید و عرضه صنایع دستی بومی در سطح جزیره مشغول به فعالیت هستند.

به گفته وی، وجود تعاونی ها و فروشگاه های صنایع دستی سبب ایجاد اشتغال برای 460 تن از جوانان بومی این جزیره شده است.

گرامی، تشکیل جامعه فعالان صنایع دستی و تدوین اطلس جامع صنایع دستی قشم را از برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال 96 عنوان کرد.

 بنا به این گزارش، همایش یکروزه «اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی» روز یکشنبه با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور و جمعی از روستائیان، عشایر و کارآفرینان فعال در سالن وزارت کشور برگزار شد و از برترین ها تقدیر گردید.

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.