تصویر برگزاری مراسم اعتکاف در 8 مسجد قشم
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قشم خبر داد:

برگزاری مراسم اعتکاف در 8 مسجد قشم

رییس اداره تبلیغات اسلامی قشم از برگزاری مراسم اعتکاف امسال در هشت مسجد این شهرستان خبر داد و افزود: تاکنون بیش از 650 نفر برای حضور در این مراسم معنوی ثبت نام کرده اند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام و المسلمین احمد غلامی از اعتکاف به عنوان یک امر عبادی- معنوی یاد کرد و افزود: اعتکاف اردوی خود سازی است که انسان سه روز از خلق جدا می شود و به خالق می پیوندد و از همه ی مادیات می گذرد.

وی بیان کرد: معتکفین امسال در مساجد امام حسین(ع)، امام علی(ع) و خاتم الانبیای شهر قشم و مساجدعلی بن ابیطالب و جامع در هرمز، امام حسن(ع) در صلخ، امام رضا(ع) در هنگام و امام علی(ع) در سوزا به مدت سه روز به عبادت خالق هستی می پردازند.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین غلامی در کنار آیین روح بخش و معنوی اعتکاف برنامه های متنوع عبادی، فرهنگی و مذهبی، همچون گفتمان های دینی، حلقه های معرفتی، مشاوره، پرسش و پاسخ و مسابقات دینی هم برگزار می شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی قشم گفت: ثبت نام از معتکفین از یکشنبه آغاز و تا یک روز قبل از اعتکاف ادامه دارد .

اعتکاف، از جمله عبادت‌های مستحب است که در آن، فرد برای مدتی مشخص (حداقل سه روز) در مسجد می‌ماند و روزه می‌گیرد. گرایش به اعتکاف در ماه رجب بین جوانان ایرانی گسترش یافته و اکنون در ایام البیض (۱۳، ۱۴ و ۱۵ رجب) در اکثر شهرها و مساجد بزرگ کشور برگزار می‌شود. آئین معنوی اعتکاف همه ساله در شهرستان قشم همزمان با سراسر کشور از 13 رجب مصادف با سالروز ولادت با سعادت امیرالمومنین علی (ع) آغاز می شود.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.