تصویر مسیر 43 کیلومتری جزایر ناز تا فرودگاه قشم با دونده دو ماراتن کشورمان
همزمان با روز ملی خلیج فارس انجام می شود؛

مسیر 43 کیلومتری جزایر ناز تا فرودگاه قشم با دونده دو ماراتن کشورمان

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، یکی از دونده های دو ماراتن کشورمان قرار است مسیر 43 کیلومتری ساحل جنوبی قشم از جزایر ناز تا فرودگاه بین المللی این منطقه را همزمان با روز ملی خلیج فارس (دهم اردیبهشت) برای نخستین بار طی کند.

رضا زارع که چندین مقام اول مسابقات بین المللی دو ماراتن در رده سنی بین 30 تا 40 سال را در کارنامه خود دارد در گفت و شنود با خبرنگار روابط عمومی منطقه آزاد قشم، اعلام کرد: مسیر جزایر ناز تا فرودگاه بین المللی قشم را ساعت 5 صبح فردا با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای افتخار آفرین خلیج فارس و در روز ملی «خلیج فارس» طی خواهد کرد.

وی ادامه داد: سال 1389 مسیر 53 کیلومتری اداره ورزش و جوانان منطقه آزاد کیش تا فرودگاه این منطقه را در سه ساعت و 45 دقیقه به نام خود ثبت کردم و در منطقه عسلویه هم مسیر 35 کیلومتر تا فرودگاه را به نام خود به ثبت رسانده است.

به گفته این دونده ملی پوش کشورمان، همزمان شدن میلاد با سعادت امام حسین (ع) با روز ملی خلیج فارس (دهم اردیبهشت) فرصت مناسبی است تا برای نخستین بار در قشم با مربی گری احمد درخشانی از کنار آب های نیلگون خلیج همیشه فارس دو ماراتن در مسیر جزایر ناز تا فرودگاه را به نام خود ثبت نمایم.

بنا به این گزارش، رضا زارع از سال 2007 تا کنون با حضور در مسابقات مختلف بین المللی از جمله در کره جنوبی، چین، چند شهر ترکیه، اکراین و امارات متحده عربی موفق به کسب مقام اول در رده سنی 30 تا 40 سال دو ماراتن شده است.

وی که کارمند فرودگاه مهرآباد تهران است در مسابقه سال 2014 استانبول ترکیه و در رده سنی 30 تا 40 سال به مقام سوم رسید.

استاندارد مساحت مسابقات دو ماراتن 42 هزار و 500 متر است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.