تصویر جزیره قشم یکپارچه سیاه پوش عزای اباعبدالله الحسین(ع)

جزیره قشم یکپارچه سیاه پوش عزای اباعبدالله الحسین(ع)

سازمان منطقه آزاد قشم امسال نیز همانند سال های گذشته با نصب بیلبوردهای بزرگ و کوچک در سطح شهر و توزیع پرچم های عزا و ریسه های مشکی چهره شهرهای قشم و درگهان، فرودگاه و بنادر این جزیره را برای ایام سوگواری سید و سالار شهیدان کربلا، سیاه پوش کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، نصب بیلبورد عظیم 60 متری در میدان حافظ و هفت بیلبورد 12متری  در میدان های ژئوپارک، امام، پاسداران، جهاد، شهدای گمنام و چهار راه پردیس و رسالت از برنامه های تبلیغات محیطی  این سازمان در آستانه ماه محرم امسال می باشد.

همزمان با آغاز ماه محرم، دو بیلبورد بزرگ 128 متر مربعی در شهر درگهان و سه بیلبورد 40 متر مربعی دیگر با مضامین تاسوعا و عاشورایی در دو مبدا ورودی و خروجی شهر قشم و میدان امامقلی خان این شهر نصب شده است.

نصب و توزیع بیش از 70 پلاکارد در ساختمان های اداری سازمان منطقه آزاد قشم و تمامی اسکله ها و بنادر این جزیره در کنار سیاه پوشی فرودگاه بین المللی قشم و بخشی از ادارات شهرستان گوشه ای از اقدامات این سازمان بوده است.

سیاه پوش کردن میادین شهرهای قشم و درگهان با یک هزار متر ریسه مشکی و نصب پرچم سیاه بر روی میله های پرچم شهری توسط مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از دیگر اقدامات فرهنگی این سازمان در ماه محرم امسال است.

همچنین به رسم و سنتی چندساله، تنه درختان نخل در بلوارهای شهر قشم و درگهان نیز با 800 متر پارچه مشکی در آستانه ماه محرم سیاه پوش شده است.

آماده سازی مسجد شهرک پرواز و نمازخانه های فرودگاه بین المللی قشم و 6 نماز خانه در اسکله های شهید ذاکری، بهمن، فجر، کاوه، لافت و پهل با 200 متر پارچه مشکی، ریسه و پرچم های عزاداری نیز از دیگر اقدامات انجام شده سازمان منطقه آزاد قشم می باشد.

مردم مومن و ولایی جزیره قشم در جنوب ایران اعم از شیعه و اهل سنت همه ساله آئین های ماه محرم را با شکوهی خاص با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره سید و سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و 72 یار باوفایش برگزار می کنند.

رئوس  تبلیغات محیطی اجرا شده در سطح شهر قشم توسط سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت ایام محرم
ردیف عنوان تعداد متراژ/مترمربع توضیحات
1 بیلبورد 12 متر مربعی 6 72 میدان ژئوپارک-چهارراه پردیس-چهارراه رسالت-میدان امام-میدان پاسداران-میدان جهاد-میدان شهدای گمنام
2 بیلبورد 60 متر مربعی 1 60 میدان حافظ
3 بیلبورد 40 متر مربعی 3 120 درون شهری ( مبادی ورودی و خروجی شهر قشم + میدان امام قلی )
4 بیلبورد 128 متر مربعی  2 256 پل هوایی درگهان
5 پارچه مشکی  20 طاقه 800 متر طول حدفاصل پارک زیتون تا سه راه مخابرات-سینما دریا -حدفاصل میدان حافظ تا میدان شهدای گمنام - تمامی نمازخانه های اسکله و فرودگاه بین المللی قشم 
6 بنر پلاکارد 76 460 ادارات سازمان-بازداشتگاه قشم-جامعه المصطفی - تمامی اسکله ها و بنادر جزیره قشم - فرودگاه بین المللی قشم
7 ریسه مشکی 0 1000 میادین شهر
8 پرچم مشکی 3×1عمودی 150 0 پایه های پرچم های شهری
9 کتیبه محرمی 10 300 طبقات ساختمان مرکزی
         
جمع متراژ بنر منصوبه : 968
جمع متراژ طول پارچه سیاه، کتیبه و ریسه منصوبه : 2100

 

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.