تصویر شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم منتخب بازرسی GMP کشور شد

شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم منتخب بازرسی GMP کشور شد

مدیرعامل شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم از انتخاب این شرکت به عنوان یکی از سه شرکت ایرانی به عنوان بازرس GMP خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، شهروز آبراری لزرجانی با اعلام این خبر اظهار داشت: با حمایت ها و پشتیبانی های حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم موفق به دریافت مجوز بازرسی های بین المللی شد.
وی ادامه داد: از 17 شرکت متقاضی دریافت این مجوز، 8 شرکت پس از  بررسی مدارک تخصصی و توانمندی هایشان توسط اداره کل امور فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو (پنج شرکت خارجی و سه شرکت ایرانی) موفق به اخذ این مجوز شدند.
مدیرعامل شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم افزود: این بازرسی ها بر اساس استانداردهای بین المللی شامل؛ GMP، HACCP، IFS، BRC و ISO22000 صورت می گیرد.
به گفته آبراری، شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم به عنوان نماینده وزارت بهداشت، بازرسان متخصص خود را به منظور بررسی مدارک و رعایت اصول ضوابط و شرایط تولید استاندارد، به کارخانجات تولید مواد غذایی و آشامیدنی کشور مبداء اعزام می کند تا  پس از تایید، محصول مجوز ورود به کشور را پیدا کند.
وی اذعان داشت: شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم در حال حاضر تنها شرکت در استان هرمزگان است که توانسته مجوز  بازرسی های بین المللی را اخذ نماید.
مدیرعامل شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم عنوان کرد: در حال حاضر هشت نیرو متخصص در بخش نظارت و بازرسی این شرکت وظیفه بازرسی های بین المللی را برعهده دارند و با برنامه های آموزشی طراحی شده تا چند ماه آینده این تعداد به 25 بازرس متخصص و کارآزموده خواهد رسید.
تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.