تصویر جشنواره های روستایی قشم فرصتی برای بهترین ها / برگزاری نخستین دوره کَندِر کشی در ساحل سلخ

جشنواره های روستایی قشم فرصتی برای بهترین ها / برگزاری نخستین دوره کَندِر کشی در ساحل سلخ

مدیر ژئوپارک قشم از برگزاری چهار رشته ورزشی در قالب جشنواره های روستايی ژئوپارک در جزیره قشم به عنوان فرصتی برای شناسایی بهترین ها از میان جوامع محلی نام برد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حمید رضا محسن پور روز شنبه با بیان این مطلب گفت: دهه مبارک فجر فرصت مناسبی برای تمركز بر مسابقات بومی و محلی با نگاه به توسعه و ترويج اقتصاد محلی بود.

وی ادامه داد: حفظ فرهنگ و هويت بومی و انتقال آن به نسل جديد از ديگر اهداف اين رويداد ورزشی بود كه در قالب اجرای مراسمات آيينی و برگزاری بازی های محلی محقق شد .

به گفته مدیر ژئوپارک قشم، مسابقه پرهیجان کندِر کشی در ساحل ( انتقال دو حلب 17 کیلویی آب توسط ورزشکاران  در مسیر 50 متری که این دو حلب در دو طرف یک چوب به شکل ترازو برای حمل نصب شده است) برای نخستین بار در کشور در روستای سلخ برگزار شد که تماشاگران به گرمی از آن استقبال کردند.

محسن پور از طناب کشی، دار توپ و فوتبال ساحلی هم به عنوان دیگر رشته های مسابقات دهه مبارک فجر در روستای سلخ نام برد که تحت عنوان سومین جشنواره روستایی ژئوپارک قشم در پارک ساحلی این روستا برگزار شد.

وی از دهیاری و شورای اسلامی سلخ، هیات ورزش های بومی روستایی قشم،هلال احمر، آموزش و پرورش بخش شهاب و معاونت فرهنگی، اجتماعی و فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم در برگزاری این مسابقات تقدیر کرد.

بنا به این گزارش، حدود 50 نفر از ورزشکاران در رشته های یاد شده موفق به کسب جوایزی از این رویداد شدند همچنین از خيرين و پيشكسوتان روستای سلخ هم در این برنامه پرهیجان تجلیل شد.

 

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.